Kilka słów o nas

Niepubliczne Katolickie Przedszkole Boży Domek im. Św. Klemensa Hofbauera swoją działalność  opiekuńczą, wychowawczą i dydaktyczną rozpocznie z dniem 1. września 2021 roku. 

Pomysł na stworzenie takiego profilowanego przedszkola zrodził się już w roku 2018 w głowach kilkorga zapalonych rodziców, którzy chcieli, aby dzieci z terenów naszego powiatu miały możliwość wzrastania w wierze katolickiej już na najwcześniejszym etapie edukacyjnym, czyli na etapie przedszkolnym.  Jednak dopiero z inicjatywy proboszcza parafii Św. Klemensa w Głogowie – o. Łukasza Wójcika CSsR pomysł ten przeszedł do fazy realizacji. Dlatego w roku 2020 do życia powołana została Fundacja Edukacja z Wartościami Dolny Śląsk, której celem jest powołanie takiej placówki i sprawowanie nadzoru nad realizacją założeń statutowych przedszkola. Boży Domek jest drugą katolicką placówką przedszkolną na terenie Głogowa, której wyróżnikiem jest wychowywanie dzieci w duchu chrześcijańskich wartości głoszonych przez Kościół Katolicki.

Siedziba przedszkola znajduje się w budynku Domu Parafialnego oraz w bliskim sąsiedztwie kościoła przy Parafii św. Klemensa w Głogowie i Domu Zakonnego Redemptorystów. Przedszkole usytuowane jest w bezpiecznej przestrzeni z dostępem do prywatnego parku, które zapewnia komfortowe warunki zabawy, spędzania czasu na świeżym powietrzu i kontakcie z przyrodą. Do dyspozycji naszych Rodziców jest obszerny plac parkingowy usytuowany przy samym budynku przedszkolnym.

Budynek przedszkola obejmuje ok. 160 m² i zawiera: dwie sale dydaktyczne, leżakownię, szatnię, łazienkę z toaletami dla dzieci, pomieszczenie socjalne i toaletę dla personelu, korytarz oraz miejsce wydawania posiłków. Boży Domek przygotowany jest na przyjęcie docelowo 37 dzieci. Ograniczona ilość miejsc dla dzieci wynika z wymogów przepisów prawa, ale tym samym sprzyja indywidualnemu podejściu nauczyciela do dziecka, co ma kluczowe znaczenie w jego harmonijnym rozwoju i dobrym przygotowaniu do podjęcia w przyszłości nauki szkolnej, a także jest priorytetowym założeniem placówki.